🔴اخذ مجوز تاسیس دهیاری جدید برای ۹۵۰ روستا در سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اظهار داشت: با پیگیریهای انجام شده ، مجوز تاسیس ۹۵۰ دهیاری جدید در استان طی شش ماهه اول سال ۹۷ از وزارت کشور اخذ شده است. باقر کرد افزود: با عنایت به پراکندگی روستاهای استان و لزوم خدمات‌رسانی […]

🔴اخذ مجوز تاسیس دهیاری جدید برای ۹۵۰ روستا در سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اظهار داشت: با پیگیریهای انجام شده ، مجوز تاسیس ۹۵۰ دهیاری جدید در استان طی شش ماهه اول سال ۹۷ از وزارت کشور اخذ شده است.

باقر کرد افزود: با عنایت به پراکندگی روستاهای استان و لزوم خدمات‌رسانی توسط نهاد دهیاری در روستا ها اخذ مجوز تاسیس دهیاری برای روستاهای بالای ۳۰ خانوار در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵ و درخواست شوراهای اسلامی روستاهای فاقد دهیاری در سال ۹۶ با پیگیری های دفتر امور روستایی استانداری موافقت با تاسیس ۱۰۷۷ دهیاری جدید در استان در اسفند ۹۶ توسط وزیر محترم کشور ابلاغ شد.

معاون استاندار خاطر نشان کرد: فرایند راه اندازی و معرفی دهیاران برای خدمت رسانی در این روستاها به فرمانداری های مربوطه اعلام شد که پس از طی مراحل قانونی تا پایان شهریورماه تعداد ۹۵۰ دهیار معرفی و حکم سرپرستی آنان صادر گردیده است.

باقر کرد گفت: برخی شهرستانها تا کنون اقدام به معرفی دهیار نکرده اند، که در این راستا دستورات لازم برای تسریع در راه‌اندازی این دهیاریها به فرمانداری های مربوطه داده شده است.

  • نویسنده : meysam