عیسی کلانتری رییس محترم سازمان محیط زیست کشور امروز در کوه خواجه مهمان مردم سیستان بودند . ایشان در ابتدای سخنان خود از بازدید سال های بسیار قبل خود از سیستان سخن گفتند ، روزگار سرسبزی و آبادانی سیستان که تالاب هامون و رودخانه ی هیرمند مملو از آب بود . رییس سازمان حفاظت از […]

عیسی کلانتری رییس محترم سازمان محیط زیست کشور امروز در کوه خواجه مهمان مردم سیستان بودند .

ایشان در ابتدای سخنان خود از بازدید سال های بسیار قبل خود از سیستان سخن گفتند ، روزگار سرسبزی و آبادانی سیستان که تالاب هامون و رودخانه ی هیرمند مملو از آب بود .

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در راستای سیاست های این سازمان بیان کردند که وظیفه ی ما برنامه ریزی و سیاست گذاری می باشد نه اجرایی کردن برنامه و سیاست ها!!

ایشان درباره ی خشکی تالاب هامون بیان کردند که مشکل برنامه ریزی نیست و ما می توانیم در طی سه ماه بهترین برنامه های اجرایی را تنظیم کنیم ، اما سیاست های مدیریتی نادرست موجود در سیستان در برخورد با این معظل ، مشکلات امروزه را به وجود آورده است .

ایشان همچنین خاطر نشان کردند که نمی توان به آبی بیشتر از ۸۲۰ میلیون متر مکعب آب طبق قرارداد با کشور همسایه امید بست بلکه باید برنامه ریزی و سیاست گذاری ما روی همین مقدار آب باشد .

  • نویسنده : meysam